Yeni Yılda Yeni Bir Başlangıç 2016

0
391

Neredeyse herkesin beklediği yeni yıla çok az zaman kaldı. Yeni yıl bazı insanlar için sıradan bir gün olarak görülse de çoğumuz için büyük anlam ve inanışlar içerir.

Mesela dünya devi olarak gördüğümüz ABD eyaletlerinde yaşayan insanlar bulaşık veya çamaşır yıkamaz. Çünkü orada yaşayan halklarda suyun ölümü getirdiği ve ev ahalisinden birinin öleceği düşünülür. Ayrıca yeni yıla girerken çiftlerin birbirini öpmesi 12 ay boyunca huzurlu bir beraberlik geçireceklerine inanırlar. Halk arasında da eski yılın çabuk gitmesi için o evin kapılarını açık bırakmak ve kötü ruhların terk etmesi için gürültü yapmakta (bir şeyler kırmak, tavaya tencereye kaşıkla vurmak gibi) yer alıyor. Avrupa’da ise yeni yılda eve girecek ilk kişinin o evin şansını belirleyeceğine ve kapıdan ilk giren koyu saçlı bir erkek ise o yılın şanslı geçeceğine inanılır. ülkemizde de yeni yıla nasıl girersen o yıl öyle geçer inanışı var.

yeni yıl 2016

Aslında Dünya’da ve ülkemizde yeni yılı sadece inanışlarla değil beklentilerle geçirir. Bu yeni yıldan ne beklerseniz, onu alırsınız. Bazılarımız para, aşk, sağlık, kariyer gibi temel beklentileri varken, bazılarımızda yeni yılda mukavemet dersinden geçme veye milli piyangoyu tutturma gibi beklentileri olabilir. Ama bunları 2016 da gerçekleştirmek için kararlı olmalıyız ve umudumuzu kaybetmemeliyiz. Ne diyor Van Goethe ‘ Hayat dardır doğru ama umutta geniştir.’ Yani umudunu yitirme yoluna devam et elbet bir gün tüm düşler gerçekleşir. İmkansız her şey bir bakmışsın ki hayatında.

Henüz Yorum Yok

CEVAPLA