VoltaCar Ekibi Elektrikli Araçlarını Tanıttı

0
430

Mühendislik Fakültesinden 20 öğrencinin tasarladığı, 100 kilometrede sadece 1 lira enerji maliyeti olan elektrikli otomobilin tanıtımı yapıldı.

DSC_5955

Erciyes Üniversitesi(ERÜ) Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencilerinin   ürettikleri ”VoltaCAR” Kayseri Şeker Fabrikasında görücüye çıktı. VoltaCar Elektrikli Araç.

Kayseri Şeker Fabrikası açık alanında yapılan tanıtıma Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Levent Benli katıldı. Öğrenciler, katılımcıları aracın çalışma prensipleri hakkında bilgilendirdi.
Takım Kaptanı Emre Oğuz ”aracımızı TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışlarına katılmak için ürettik ve 2015 yılında bu yarışa katıldık. Bu yıl ağustos ayında düzenlenecek olan TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları için tüm hazırlıklarımızı tamamladık.”diye konuştu ve  bu yıl ki yarışta üniversitelerini en iyi şekilde temsil edeceklerini belirtti.

OTOMOBİLİN 100 KİLOMETREDEKİ MALİYETİ 1 LİRA

IMG_8463

VoltaCAR 100 kilometrede sadece 1TL enerji kullanıyor ve 75 kilometre hız yapabiliyor. 200 kg ağırlığındaki araç tamamen öğrenciler tarafından üretildi.

Takım Kaptanı Emre OĞUZ ” aracımızı üniversitemiz ve özel sektörden aldığımız desteklerle  bu aşamaya getirdik, daha fazla geliştirmek ve aracımızı günlük kullanıma uygulamak için ise daha fazla  desteğe ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Tanıtımda öğrencileri tek tek kutlayan Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay,  elektrikli otomobilin önünde öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

VoltaCar Elektrikli Araç ekibinin takım kaptanı Emre Oğuz, www.muhendisce.net Mühendislik Bilgi Paylaşım Platformunda çalışmalarıyla ilgili bilgileri sürekli olarak paylaşacaklarını ifade etti. Kendilerini bu platform üzerinden de ayrıca takip edeceklerini belirten VoltaCar Elektrikli Araç takım kaptanı Emre Oğuz, daha güzel çalışmalara hep beraber imza atacaklarının da altını çizdi.

Yazan: Emre Oğuz

Henüz Yorum Yok

CEVAPLA