Udrill (U Drill) Nedir?

0
103

UDrill Nedir?

Bir matkap türü olan U Drill, hassas delik delmek için kullanılan takma uçlu takımlara denilmektedir. Delik delme işleminde kullanıcıya büyük oranda zaman kazancı sağlamaktadır. UDrill Nedir?

U Drill

Matkapların yaptığı işlemi hızlandırarak seri üretimde devamlılık sağlar. 60’lık çaplara kadar üretilen U Driller ile yapılan çalışmalarda ön delik gerekmemektedir. U Drillerin tolerans aralıkları takım kalitesine ve çaplara göre değişim göstermektedir ve takımın yüzeye dikliği ile alakalı bir durum söz konusudur. U driller deldiği deliğe tekrardan girerse o deliği büyük ölçüde büyüterek yüzeyini bozar. U Drill çalışırken eğer uç kırılırsa U Drilli sökmek oldukça güç olacağından parçayı hatta mengeneyi sökmek zorunda kalabilirsiniz.

CNC torna tezgahlarında büyük çaplı deliklerin delinmesinde “U” drill adı verilen matkaplar kullanılır. Bu tür kesicilerle deliklerin yüksek devir sayısı ve ilerleme hızında delinmesi işlemi gerçekleşir. Ayrıca elde edilen delik yüzeyleri normal matkaplara göre daha temiz olarak elde edilir.

UDrill Nedir? makalemize eklemek istediğiniz bilgileri yorum kısmında paylaşabilirsiniz, teşekkür ederiz.

Henüz Yorum Yok

CEVAPLA