Telif Hakları

1-) Bu web sitesi, bazı bilgilerin ve hizmetlerin sağlanması amacıyla Samet Şahin tarafından kurulmuştur. Web sitesini kullanmadan önce lütfen aşağıdaki Web Sitesi Hizmet Sözleşmesini dikkatli bir şekilde okuyunuz. Yirmi (20) yaşında veya daha küçük olan kullanıcılar için Sözleşmeyi okurken bir kanuni vasi bulunması gereklidir. Hukuk müşaviriniz bu Sözleşmede bulunan herhangi bir madde veya politikayı kabul etmiyorsa lütfen web sitesini kullanmayı derhal sona erdiriniz.

Kullanıcının www.muhendisce.net web sitesini kullanmaya devam etmesi, kullanıcının ve kanuni vasisinin Web Sitesi Hizmet Sözleşmesinde içerilen bütün politikalar, beyanat ve içeriği kabul ettiği anlamına gelecektir. www.muhendisce.net bu Sözleşmenin herhangi bir içeriğini herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar. Siz veya kanuni vasiniz yapılan değişiklikleri kabul etmiyorsanız, lütfen www.muhendisce.net web sitesinde bulunan bilgileri veya hizmetleri kullanmaktan derhal sakınınız.

2-) Bu web sitesinde sunulan bütün bilgiler ve hizmetler (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, uygulamalar, yazılımlar, müzikler, sesler, resimler, fotoğraflar, animasyonlar, web sitesi formatı, web sitesi düzenlemeleri ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) www.muhendisce.net sitesine ait olduğu gibi derlemede olabilir. Sitede yayınlanan herhangi bir resim, yazı, döküman vs. kaynakların şahsınıza ait olduğunu düşünüyorsanız web sitemizin iletişim bölümünden irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Talebiniz sonucunda söz konusu kaynak ile ilgili siteden kaldırma işlemi derhal yapılacaktır. www.muhendisce.net sitemiz gönüllü yazarların özgürce yayın yaptığı bir bilgi paylaşım platformudur. Be sebeple her yazar paylaştığı kaynaktan ve paylaşımla doğabilecek problemlerden sorumludur. Bu siteye yazarlık başvurusu yapan her yazar bu metinden haberdar olduğunu kabul etmiş sayılır. Nitekim yazarlık başvurusu sayfamızda bu metnin yer aldığı sayfanın linki adaylara sunulmuştur.Bir fikri mülkiyet hakkının ihlal edilmesi durumunda, ihlal eden kişi bütün yasal yükümlülüğü üstlenecektir.

3-) www.muhendisce.net web sitesi tarafından sağlanmakta olan bütün hizmetler ve bilgiler kanunlar tarafından korunmaktadır. Aşağıda verilmiş olan web sitesi kullanım davranışları kanunlar tarafından yasaklanmıştır:

  • www.muhendisce.net web sitesi aracılığıyla sağlanan hizmetler ve bilgilerin kullanılmasıyla yasadışı davranışlar veya aktiviteleri teşvik etmek veya katılmak.
  • Herhangi bir www.muhendisce.net web sitesi hizmeti veya sunucu bağlantısına müdahalede bulunmak veya kesintiye uğratmak.
  • www.muhendisce.net web sitesine ilişkin olarak yanlış yönlendirici veya aldatıcı reklam veya promosyon bilgilerinin gönderilmesi, iletilmesi veya dağıtılması.
  • Diğer şahısların yasal haklarını ihlal etme potansiyeline sahip olan bilgilerin iletilmesi.
  • Herhangi bir yasadışı bilginin iletilmesi, yasadışı aktivitelerin teşvik edilmesi veya diğer şahısların yasadışı aktivitelerine yardım veya yardakçılık edilmesi.
  • Mevcut yurtiçi veya uluslararası kanunlar kapsamında içeriğinin veya aktarılmasının yasadışı olan bilgilerin iletilmesi.
  • Kötü niyetli, yakışıksız, kanunları ihlal eden, tehditler, müdahale, iftira, kaba, müstehcen, kışkırtıcı düşmanlık veya diğer aleyhte iletişim içeren diğer biçimlere sahip bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla metin, mesaj, resim, dosya, bağlantı, yazılım veya diğer bilgi biçimleri dahil olmak üzere) iletilmesi.
    www.muhendisce.net, web sitesi içerisinde uygunsuz veya yersiz olduğunu düşündüğü kelimeleri, materyalleri veya içeriği silme hakkına sahiptir.

www.muhendisce.net web sitesi bilgilerinin, hizmetlerinin veya Web Sitesi Hizmet Sözleşmesinin kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir ihtilaf veya anlaşmazlık Türkiye Cumhuriyeti kanunları tarafından yönetilecektir. Anlaşmazlığın alternatif anlaşmazlık çözme prosedürleriyle çözülememesi durumunda, İstanbul Birinci Bölge Mahkemesi (Türkiye Cumhuriyeti) ilk duruşma yeri olacaktır.