Sonsuzluğun İfade Ettikleri

0
623

Hemen herkesin öğrencilik hayatında okulda eğitimini gördüğü dersleri hayatlarının hangi aşamasında ihtiyaç duyacaklarını ve nerede  kullanacakları konusunda hep sorgulamışlardır. Belki bazı dersleri ve konuları hiç karşılaşmamak üzere okul hayatında defteri kapatıp bırakmışızdır. Ama bırakmadığımız hayatımızın hemen her aşamasında uyguladığımız veya uygulamalarına maruz kaldığımız derslerde olmuştur. Tıpkı Pi sayısı gibi!!!

3.1415926….. diye devam eden ve sonunun hala belli olmadığı devesa ve matematik mucizesi bir sayıdır. Bir dairenin çevresinin çapına bölümü diye ifade edilen bir sayı olsa da aslında hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır.  Pi sayısını oluşturan her bir ondalık dizelerin içerisinde bir sayının gizemi var. Doğum tarihimizden, vatandaşlık numaramıza, sosyal güvenlik numaramızdan kasaların şifrelerine kadar hemen her şey Pi sayısının içerisinde yer alır. Hayatta yaptıklarımız, okuduklarımız, söylediğimiz her şey bu Pi sayısının çemberinde buluyor.

Hangimizin bu sayısı düşünüp mucizelerinin varlığından haberdar bilinmez ama değişmez bir gerçek var oda bu sayısının hayatımız kolaylaştırdığıdır…

Henüz Yorum Yok

CEVAPLA