Sanatsal 3 Boyutlu Resim Çalışmaları

0
729

Sanatsal 3 boyutlu resim çalışmaları sanatına her zaman ilgi duymuşumdur. İnternette gezinirken denk geldiğim resim derlemesini sizlerle paylaşmak istiyorum. İnsanoğlunun hayal gücü o kadar geniş ki yapabildiklerimiz şaşırtıcı.

Sokaklarda yollara ve duvarlara icra edilen bu sanatsal çalışmalar halk tarafından büyük ilgi görüyor. Taş kentlerde doğa temalı bu çalışmalar, insanların özlediği vahşi yaşamı kent merkezlerinde gelecek nesillerle buluşturuyor.

Görsel bir şölen sunan sanatçılar, yollara işledikleri bu resimlerle aslında insanlığa bir mesaj da veriyor.

Söz konusu çalışmaları incelemek için gelen insanlar 3 boyutlu resimlerle çektirdikleri fotoğraflarla zengin bir kompozisyon oluşturarak, bu çalışmalara destek veriyorlar.

Aslanın tasma ipinden tutan bir bayan şehrin sokaklarında geziyor. Aynı şekilde şehrin sokaklarında görmeye alışmadığımız ata binen bir bayanı izliyoruz.

Küçük bir çocuk hayatı boyunca göremeyeceği büyüklükte bir kelebekle fotoğraf çektiriyor.

Doğanın derinliklerinde dahi görmekte zorlanacağımız akarsular, ceylanlar, kaplanlara rastlıyorsunuz bu kentin sokaklarında.

Ayılar bir akarsu kenarında balık tutmak için birbiriyle mücadele verirken insanlar büyük bir keyifle onları izliyor. Esasında öncesi ve sonrası olmayan sadece bir anı ifade eden bu resimler insanların hayalgücünü de geliştirmek için çok önemli bir araç. İnsanlar resimlerin öncesini ve sonrasını kurgulayarak kendi hayal dünyalarını oluşturuyorlar.

Çocukların gelişiminde önemli rol oynayak hayal kurabilmek ve hayallerini yaşatabilmek bu noktada öne çıkan göndermeler arasında.

Karanlığın içerisinde çıkan insanlar ve bir felaketin ortasında kalan insanların çalışıldığı bazı resimler ise insanlığı düşünmeye sevk ediyor.

www.sametsahin.com.tr

 

Henüz Yorum Yok

CEVAPLA