Samsung “ARTIK” ile Ardunio Ailesine Katılıyor

0
573

Samsung nesnelerin internetine odaklanan ARTIK platformunu tanıttı

Akıllı mobil cihazlar artık giyilebilir şekilde hayatımızda yer edinmeye başladı. Nesnelerin interneti (IoT) alanında söz sahibi olmak isteyen Samsung’un yeni silahı da ARTIK platformu olacak.

İlk yaygın açık kaynaklı donanım platformu Ardunio ile tam uyumlu şekilde aktif bir geliştirici kitlesine temas eden ARTIK, geliştirici araçları ve gömülü güvenlik unsurlarıyla hedef kitlesini genişletmek istiyor.

Geliştirilmeye hazır, üç farklı devre şemasıyla tanıtılan platform, dokuz eksenli hareket sensörü, Bluetooth LE desteği, 32 GB’a kadar hafıza, 8 işlemciye kadar genişleyen yonga seçenekleri sunuyor. Üç 3 haftaya kadar da uzun bir pil ömrü vaadediyor.

Şu an resmi kaynaklardan edilen bilgilerde 3 farklı board seçeneği mevcut bunları sizler için derledik2015-05-14 21-56-14 Ekran görüntüsüÖZELLİKLER

Samsung’un 2015 ilk çeyrek sonuçlarında yarıiletken biriminin karını yüzde 20.8’den yüzde 28.5’e yükseltmiş olması da şirketin bu alandaki umutlarını artırıyor. Zira ARTIK sadece diğer üretici ve geliştiricilere satılmayacak, tüm Samsung ürünlerinde ARTIK teknolojisi kullanılacak.

 

Henüz Yorum Yok

CEVAPLA