İş Deneyimim… 2

0
570

Merhaba Arkadaşlar;

İlk iş deneyimi ile ilgili sayfamız yazarlarından KORAY TANIŞMAN arkadaşımızın hazırlamış olduğu bir yazı ile sizleri buluşturmuştuk. Bunun ardından da bende sizlere bu konu ile ilgili deneyimimi anlatmak istedim.

Öncelikle sizlere kendimden bahsedeyim; Polatlı Teknik Lisesi Makine Teknolojileri Ana Dalı Bilgisayarlı Nümerik Kontrol (CNC) Bölümü mezunuyum. Okuma hayatıma ara vermeden ilk senemde GAZİ ÜNİVERSİTESİ TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ TALAŞLI İMALAT ÖĞRETMENLİĞİ mezunuyum ve askerliğimi henüz yapmadım 25 Ocak 2015 Tarihinde askerlik yerim belli olacak.

Şimdi diyeceksiniz ki bana daha askerlik falan yapmadan bu nasıl oluyor da bizlere iş deneyimini anlatıyor. Evet ben sizlere iş deneyimimi anlatacağım. Ben ilk iş deneyimimi üniversitede hocalarım ile birlikte yapmaya başlamış olduğum ilk projemle birlikte başladı. Bu proje benim hayatımın bir çok dönüm noktası oldu. Yapmaya başladığımız bu projenin arkasından okuduğum üniversitede Endüstriyel Sanatlar Bölümünden başka bir hoca ile tanışarak özel sektör makine tasarımlarına başladım. Üniversiteyi okurken Ankara’nın Kazan İlçesi tarafında  bulunan bir gıda fabrikasına yapmaya başlamış olduğum projemle hayatın kazıklarını ve acılarını da öğrenmeye başladım.

Gıda fabrikasının makine tasarımlarını yaparken yine Ankara’da bulunan bir Danışmanlık firması ile tanıştım ve hiç bir şekilde mülakata girmeden Danışmanlık firmasında hemen işe başladım. Başlarda biraz zorlandım diyebilirim sizlere. Çünkü danışmanlık firması bana göre biraz yavaş işleyen bir işletme ben bu tempoya ayak uydurmam baya uzun sürdü. Kendim hızlı hareket eden sürekli bir şeyler bulma, yapma ve tasarlama işleri ile uğraşmayı aktif olarak yapan biriydim. Sonunda ayak uydurdum ve bir çok Devlet Destekli TÜBİTAK, SAN-TEZ, KOSGEB ve SAVUNMA SANAYİ destekli projelerde mekanik tasarımlarının altına imza attım.. Bunların tasarımları da bana çok şey öğretti.

Bu özel firmada yaklaşık olarak 2 sene çalıştım ve şimdi askerlik beklemekteyim. Askerden sonra Danışmanlık firmasına dönecek misiniz diye sorarsanız buna HAYIR cevabını alacaksınız.

Aslında bu iş deneyiminde sizlere daha çok şeyler anlatmak istiyorum fakat bu biraz şartlardan dolayı imkansız. :-)

Okuduğunuz için teşekkürler..

Henüz Yorum Yok

CEVAPLA