İngilizce Öğrenmek İçin Farklı Programlar

0
393

Hepimiz iş ilanlarında yer alan ileri düzeyde İngilizce bilen yazısını sıklıkla görmekteyiz. Artık hangi meslek grubunda olursak olalım İngilizce bilmek artık şart oldu. Temelim var biraz çalışsam yaparım diyenler veya hiç temelim yok fakat İngilizce kursuna da verecek param yok diyenler için birbirinde eğitici ve güzel sanal alemde birçok farklı programları takip ederek İngilizcenizi bir nebzede olsa ileri seviyeye taşıyabilirsiniz.

indir

İşte size birbirinde güzel sanal alemde takip edebileceğiniz programlar…

1- VOSCREEN 

7533277_300x300

Benimde kullandığım ve çok öğretici bulduğum bir programdır. Popüler kültür üzerinden İngilizceyi öğrenmeyi hedefleyen sitede dil öğrenirken film, dizi veya kliplerden oluşan görsel efektleri görmeniz mümkün. Herhangi bir videoyu dinledikten sonra çeviri yapmanızı isteyen sitede gramer yapıları içinde ayrı bir bölüm bulunmaktadır.

2- VOCABSUSHİ

VocabSushi_Wordlist

Bu site sayesinde kelime dağarcığınıza yeni kelimeler eklemeniz oldukça mümkündür. Programda çeşitli alıştırma ve testler sayesinde kelimelerin cümle içerisinde kullanımı göstererek kelimeyi kolay öğrenmenize yardımcı olmaktadır.

3- EXAM ENGLISH 

TOEFL, TOEIC ve YDS gibi sınavlara hazırlananlar için ve profesyonel anlamda İngilizce öğrenmek isteyenler için ideal bir programdır.

4- BRITISH COUNCİL

LEGV_app_icon_rounded

Bu programın avantajı sadece İngilizce öğrenim vermesi değil. Hem çocuklar için hemde gençler için ayrı ayrı eğitimlerin olmasının yanı sıra oyunlar, aktiviteler, ses ve görseller barındırması açısından oldukça yararlı bir sitedir. Çocuklara özel olan bölümde oyunlar ve şarkılar eşliğinde çocuklara İngilizceyi öğretmeyi hedeflemektedir. Ayrıca her meslek grubuna özel mesleki İngilizce bölümünün olması siteyi biraz daha avantajlı hale getiriyor.

5- DOULİNGO

Duolingo_banner

Eğlenceli bir şekilde öğrenme imkanı sağlayan sitede oyun oynayarak ingilizce öğrenmek mümkün. New York City Üniversitesi ve Güney Kaliforniya Üniveristesi’ nin yaptığı araştırmaya göre 34 saatlik eğitim bir tam dönemlik dil eğitimine tekabul etmektedir. 50 milyondan fazla kullanıcısı olan programın iOS ve Android için uygulaması da mevcuttur. Ayrıca kullanan öğrencilerin gelişimi takip edilip geri bildirim yapılmaktadır.

6- BUSUU

learn-english-with-busuucom

50 milyondan fazla kullanıcısı olan sitede farklı dillerde konuşan insanlar teke tek iletişime geçerek pratik yapma imkanına sahipler. Online sesli konuşma imkanı olan sitede amaç anadilinde konuşan kişilerden dil öğrenmektir. Kullanıcılar Fransızca, İspanyolca, Çince ve Japonca gibi farklı dillerde de eğitim alabilirler.

7- LİVEMOCHA

livemocha-screen

Bu sitede tamamen 35 dilde farklı seçenek mevcuttur. Bu sitede dil öğrenme partneri oluşturabilirsiniz. Kullanıcıların verdiği videolu boşluk doldurma dersleri ile dilinizi geliştirebilirsiniz.

 

Henüz Yorum Yok

CEVAPLA