Google Bir Yerde Ne Kadar Kaldığınızı Biliyor!

0
286

Google’ın mobil uygulamasının, yüklü olduğu telefon kullanıcısının belirli bir yerde ne kadar süreyle kaldığını bildiği belirtiliyor. Google, insanları izlemeye devam ediyor mu?

Google‘ın mobil uygulaması, kullanıcılara telefonlarda bulunan mevcut arama motorlarından daha hızlı ve performansı yüksek bir arama motoru deneyimi sunuyor. Kullanıcıların mobil üzerinden gerçekleştirdiği aramalarda en çok tercih eden uygulamalardan biri olan Google, kullanıcıların kişisel verilerine erişim iddiası ile gündeme geliyor. Kaynaklar Google, mobil uygulamasının yüklü olduğu akıllı telefonlarda, kullanıcıların belirli bir yerde ne kadar süreyle kaldıkları bilgisini elde ediyor.

google konum

Google bizi takip ediyor mu?

Google‘ın kullanıcıları takip etme yolundaki adımının, kullanıcılar günlük hayatlarındaki aktivitelerini, planlarını düzenlemek amacıyla gerçekleştirdiği Android Authority’deki haberde yer aldı. Google’ın mobil uygulaması kullanıcıların planlarını oluşturan yer, saat gibi dinamikleri göz önünde bulundurarak, bir yoğunluk seviyesi ortaya koyacak. Kullanıcıların programlarını daha planlı ve düzenli bir şekilde yapmalarına olanak tanıyacak özellik, kişiselleştirilebilir bir Google çözümü sunacak.

Kullanıcıların seyahat planlarına yönelik olarak oluşturabilecekleri program düzeni, kullanıcıların gittikleri, bulundukları mekanlardaki kalma sürelerine göre kullanıcılara tavsiye verecek. Örneğin, kullanıcıların ortalama 30 dakika bulundukları bir cafenin yeterince iyi olmadığına dair eleştirisini yapacak Google, kullanıcıya ilgili tavsiyeyi verecek. Google, kullanıcılara herhangi başka bir web sitesini ziyaret etmeden, kendi uygulaması üzerinden tüm çözümleri sunma amacını taşıyor.

Nitekim Google daha önceki süreçte hava durumu, günlük haber özetleri, canlı maç sonuçları gibi kullanıcının ihtiyaç duyduğu bazı bilgileri mobil uygulaması üzerinden sunma yoluna gitmişti.

Google’ın söz konusu “tek site” olma amacına ulaşıp ulaşamayacağını zaman gösterecek.

Paylaş
Önceki İçerikMotorlarda Soğutma Sistemi
Sonraki İçerikTercih Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 13 Madde
1986 yılında Hatay/İskenderun'da doğdum. Lisansı ve yüksek lisansı Karabük Üniversitesinde derece ile bitirdim. Eğitim hayatı boyunca çeşitli kurs ve seminerlere katıldım. Uluslararası bilimsel dergilerde ve kongrelerde olmak üzere 7 adet yayınlanmış makalem bulunmaktadır. Zorlu iş hayatına da 2012 yılında Samsun Fkk Güney Oto Lastik Takoz San. Tic. A.Ş.' de fabrika müdür yardımcısı ve isg uzmanı olarak başladım. Fabrikada çalışırken diğer şirketlere de isg danışmanlığı yaptım. 3 buçuk sene zorlu iş hayatında çalıştıktan sonra Metalurji Teknolojisi Öğretmeni olarak Hatay iline atandım. Hatay'da öğretmenlik yaparken Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğüne iş güvenliği koordinatörü olarak görevlendirildim. Daha sonra Samsun'a tayin oldum ve Samsun'da öğretmenlik ve ilçe milli eğitimde iş güvenliği yöneticisi olarak görev yapmaktayım.

Henüz Yorum Yok

CEVAPLA