Dünyanın En Büyük Plastik Fuarı 2015

0
358

Plast Eurasia İstanbul 2015 Hakkında

Avrupa’da her yıl yapılan, en büyük plastik endüstrisi fuarı olan, Plast Eurasia İstanbul, 25. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, 3 – 6 Aralık, 2015 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece, İstanbul’da kapılarını açmaya hazırlanıyor. Dinamik ve istikrarlı yapısı ile uluslararası kimliğini ön plana çıkaran Plast Eurasia İstanbul, gerek kalite gerekse çeşitlilik bakımından Avrupa’da düzenlenen plastik fuarları arasında rakipsiz olduğunu çeyrek yüzyıllık başarısı ile kanıtlamıştır.

Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, Türk plastik endüstrisinin gelişmesine önemli ölçüde katkı sağlayarak, dünyadaki plastik sektörü içerisinde üst sıralara taşınmasına olanak tanır. Katılımcı ve ziyaretçilerine mükemmel bir tanıtım ve pazarlama platformu sunan Plast Eurasia İstanbul, PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

Geçmişi 1960’lara dayanan Türk plastik endüstrisi oldukça genç bir yapıya sahiptir. Bu genç yapısına rağmen dünya üzerinde hızlı büyüyen pazarlardan biri olarak dikkat çekmektedir. Sahip olduğu avantajlarla rekabet gücü yüksek olan Türk plastik endüstrisi, ihracat potansiyelinin fazla olmasından dolayı önemli bir role sahiptir. Batının plastik sektöründeki liderlerinden sayılan İtalya, Fransa ve Almanya gibi ülkelerde plastik endüstrisi, ekonomik krizler ve gerekli iş gücünün temin edilememesi gibi nedenlerden dolayı sekteye uğrarken, Türk plastik endüstrisi ise sağlam temeller üzerindeki büyüme dinamizmini koruyup dünyanın dikkatini çekmektedir.

Plast Eurasia İstanbul; 25.Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, plastik endüstrisindeki büyümenin ve yeniliklerin görülebileceği en büyük ticari platformdur. Çeyrek asırlık başarısı ile Plast Eurasia İstanbul, her zaman katılımcı ile profesyonel ziyaretçiyi bu platformda buluşturmayı başarmıştır.

Plastik sektörünün merakla beklediği bu organizasyonda; plastik makineleri, kimyasal ve hammaddeler, makine yan ve ara sanayi,  ısı ve kontrol cihazları, kalıp, hidrolik – pnömatik ve geri dönüşüm teknolojileri ve plastik sektöründeki tüm yenilikler yer alacaktır. Yerli ve yabancı firmaların çok sayıda ürün ve teknolojiyi tanıtacakları 25. Plast Eurasia İstanbul fuarında, bu yıl da sektör profesyonelleri yeni yatırımlar için en uygun teknoloji, makine ve malzemeyi tanıma, kıyaslama ve seçme olanağı bulacaklardır.

Plast Eurasia İstanbul fuarı sadece, hedef kitlesi ve çeşitliliği bakımından değil aynı zamanda stratejik konumu göz önüne alındığında da sektörün dikkatini çekmektedir. Avrasya bölgesindeki ülkeler sahip oldukları dinamik nüfus yapıları, yükselen alım güçleri, kültürel bağları ve satın alma potansiyelleri ile maksimum 4 saat uçuş mesafesinde olan Plast Eurasia İstanbul fuarını her yıl artan bir grafikle tercih etmektedirler.

Plast Eurasia İstanbul’un 2014 istatiksel verilerine göz attığımızda ise; 98.000 m2 sergi alanında düzenlenen Plast Eurasia İstanbul fuarına 41 ülkeden 1067 firma ve firma temsilciliği katılmış, Çin, Kore, Tayvan ve Suudi Arabistan’dan milli katılım gerçekleşmiş ve toplamda 94 ülkeden 43.756 nitelikli ziyaretçi gelmiştir. Bu veriler ışığında, Plast Eurasia İstanbul fuarının 25 yıllık başarısının tesadüften ibaret olmadığı kanıtlanmıştır.

Plast Eurasia İstanbul 2015, 25. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı’na, 3-6 Aralık 2015 tarihlerinde, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de sizleri bekliyoruz. Fuar hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.plasteurasia.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

KaynakPLAST EURASIA
Paylaş
Önceki İçerikTırnak Tasarımları
Sonraki İçerikDIY Drone Nedir?
Sektörün öncüsü konumunda olan, doğaltaş teknolojileri üzerine faaliyette bulunan, özel bir firmada Proje & Satış Mühendisi olarak çalışma yürütüyor.

Henüz Yorum Yok

CEVAPLA