Ben kimim, nelerle uğraşırım?

0
217

Merhabalar değerli mühendisce.net okurları.

Ben yeni yazarınız İsmail Konur. 1994 doğumluyum ve Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Balıkesirin Ayvalık ilçesini malum bilmeyeniniz yoktur. Deniz, kum, güneş…Bundandır ki hobilerimin başında yüzmeyi yazabilirim spor benim olmazsa olmazımdır. Günlük hayatta teknik kitaplar okumayı severim sürekli kendini geliştirmeyi hedefleyen biriyim.

İlgi alanlarımın başında Otomotiv geliyor. Başlangıç olarak yazılarımda da Otomotivle ilgili yazılar yazmaya çalışacağım. Bununla ilgili çalışmalar yapmaktayım. Ayrıca tasarım programlarıyla ilgileniyorum. Otomotiv sektörünün en yaygın kullanılan programı Catia Çalışmalarım devam etmekte. Bunun yanında Analize de giriş yapmış bulunmaktayım. Solidworks Simulation Express ve Ansys Workbench kullanmaktayım. Şu ana kadar Üç Kademeli Redüktör tasarımı ve Isıtma Havalandırma projelerinde yer aldım. Teknik hobilerim olarak ise elektronik ile uğraşıyorum. Kendimi temel elektronik bilgisi üzerine geliştiriyorum.

Umarım sizler yazdıklarımızdan keyif alır bizler de bundan mutluluk duyarız. Bu yazımızın biraz tanışma havasında olmasını istedim. Bilginin paylaştıkça çoğalması dileğiyle diğer yazılarımda görüşmek üzere…

Yazan: İsmail Konur

Paylaş
Önceki İçerikEvde Jet Motoru Yapımı
Sonraki İçerikBana Dair Bir Gün
1986 yılında Hatay/İskenderun'da doğdum. Lisansı ve yüksek lisansı Karabük Üniversitesinde derece ile bitirdim. Eğitim hayatı boyunca çeşitli kurs ve seminerlere katıldım. Uluslararası bilimsel dergilerde ve kongrelerde olmak üzere 7 adet yayınlanmış makalem bulunmaktadır. Zorlu iş hayatına da 2012 yılında Samsun Fkk Güney Oto Lastik Takoz San. Tic. A.Ş.' de fabrika müdür yardımcısı ve isg uzmanı olarak başladım. Fabrikada çalışırken diğer şirketlere de isg danışmanlığı yaptım. 3 buçuk sene zorlu iş hayatında çalıştıktan sonra Metalurji Teknolojisi Öğretmeni olarak Hatay iline atandım. Hatay'da öğretmenlik yaparken Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğüne iş güvenliği koordinatörü olarak görevlendirildim. Daha sonra Samsun'a tayin oldum ve Samsun'da öğretmenlik ve ilçe milli eğitimde iş güvenliği yöneticisi olarak görev yapmaktayım.

Henüz Yorum Yok

CEVAPLA