Bana Dair Bir Gün

0
171

Bu yazımda sizlere bir günümü anlatarak kendimi tanıtmaya çalışacağım.Tabi romanda bir sayfa,ağaçta bir yaprak,kumsalda bir kum tanesi neyse insanın ömründe de bir gün öyledir.Her ne kadar bir bütün hakkında bilgi vermese de yine de bizler parçadan bütüne gitmeye alışkınız.Birimden başlayıp, limit sonsuzda biten buluşmalarımız vardır bizim.Bu yolculuk bizi hep bütüne götürür.Mütemadiyen bütün fizik yasaları bu yolculukla başlar.

Limitin yolculuğunu değil ama kendi hayat yolculuğumdan bahsedeceğim size. Fazlasına değil sadece bir durak ötesine geçeceğim.Çünkü;hayatımın her durağı ayrı hece ölçüsüyle yazılmış bir şiir gibi.Ya da aynı anda iki romana başlayıp,kaldığı yerden devam etmek gibi.

Biz genelde insanları hep alttan almaya çalışanlardanız. Tabi bu düsturumuz üniversite hayatımıza da yansıttık sanırım. Orada da alttan alanlardanız. O sebeple şimdi yaz okulunda ders alıyorum.

Evimin başka bir şehirde olması sebebiyle derslerimin olduğu günler gidip geliyorum.Aslında şehri ilk defa tanıyorum.Hatta hocalarımı da… Her insan ayrı bir maden gibi, hep yeni şeyler katıyor bana.

Dönem içerisindeki arkadaşlarımın memleketlerine gitmesiyle sessiz kalan şehir iyice içine kapandı şu aralar. Burada kalan arkadaşlarımla kendimizi geliştirmek için yaptığımız programlarımıza katılıyorum vakit buldukça. Sonrasında, onlarla hasbi-hal ediyoruz. Çay eşliğinde, gün batımına karşı demleniyoruz genellikle.

Arkadaşlarım, programlar ve yaz okulum hayatımın çoğunu oluşturuyor. Onun haricinde, gitarla tıngırdamak, puzzle ile 1000 parça olmak ve mutfakla sanat yapmak gibi hobilerim var. Sanat diyorum çünkü; aynı malzemeleri kullanarak farklı tatlar elde etmek sanki bir ressamın aynı boyaları kullanarak farklı tablolar yapmasını andırıyor.

Mutfak sanatı sonrasında ise günlük kendime ayırdığım vakitler geliyor. Zihnimi ve ruhumu dinlendiriyorum bu vakitlerde.Her gün insana verilmiş yeni bir şanstır. Ben de gün  içindeki şansımı kullandığıma göre, ressamın fırçasını dinlendirdiği gibi istirahate çekiliyorum.

Yazan Şeyma Kul. Elinde olmayan sebeplerden dolayı aramızdan ayrılmak zorunda kaldı.

Henüz Yorum Yok

CEVAPLA