Autodesk Fusion 360 Arayüzüne Genel Bakış

0
449

Autodesk Bulut hizmetlerinden biri olan fusion 360 arayüzünü açıklamaya çalışalım.

Autodesk Fusion genel bakış.png

  1. Uygulama Çubuğu: Veri Paneline erişim, dosya işlemleri, Kayıt, İleri ve Geri komutları
  2. Profil ve Yardım: Hesap ayarlarınızı ve profilinizin kontrolünü yapabilirsiniz veya yardım menüsünü kullanarak öğrenme araçlarına ve program sorun giderme kısmından yardım alabilirsiniz.
  3. Araç Çubuğu: Araç Çubuğunu kullanarak kullanmak istediginiz çalışma alanını seçebilir ve çalışmak istediginiz araçlara ulaşabilirsiniz.
  4. Görünüm Küpü: görüntü küpünü kullanarak görüntünüzü yörüngede dönmesini sağlayabilir veya stantart görünüşlerden birini küp üzerinden seçerek o yünde bakmayı sağlayabilirsiniz.
  5. Tarayıcı (Browser): bu tarayıcı alanı tasarımınızda kullanılan nesneleri listeler, bu listeden nesneleri değişebilir veya görünürlüklerini seçebilirsiniz.
  6. Tuvaller ve İşaretleme Menusü: Tuvaller yani çalışma alanı içinde bir nesne farenin sol tuşu ile seçilir ve sağ tuş ile işaretleme menüsüne ulaşılır işaretleme menüsü sağ tuş menüsü içinde sık kullanılan komutları barındırır.
  7.  Zaman Çizgisi: Zaman çizgisi tasarımınız üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin listelenmesini sağlar. işlemler üzerinde sağ tuş ile değişimler gerçekleştirilmesi sağlanabilir veya işlemlerin yerleri sürükle bırakla değiştirerek tasarımın işlemlerinin tekrar hesaplanmasını sağlanabilir.
  8. Yönlendirme Çubuğu ve Görüntüleme Ayarları: Yönlendirme çubugu tasarımınızda kullanabileceginiz Pan, Zoom, Orbit Komutlarını barındırır, görüntüleme ayarları kısmında arayüz le ilgili renkler ve tasarımınızın görünüm seçeneklerine ulaşabilirsiniz

Kaynak: http://forums.autodesk.com/t5/turkiye-toplulugu/autodesk-fusion-360-arayuzune-genel-bakis/ba-p/5964982

 

Paylaş
Önceki İçerikAutodesk Inventor – Süreçleriniz Yeni Dönem’e Hazır mı?
Sonraki İçerikBeyaz Yakalı-Mavi Yakalı Kavramları Nedir ?
1986 yılında Hatay/İskenderun'da doğdum. Lisansı ve yüksek lisansı Karabük Üniversitesinde derece ile bitirdim. Eğitim hayatı boyunca çeşitli kurs ve seminerlere katıldım. Uluslararası bilimsel dergilerde ve kongrelerde olmak üzere 7 adet yayınlanmış makalem bulunmaktadır. Zorlu iş hayatına da 2012 yılında Samsun Fkk Güney Oto Lastik Takoz San. Tic. A.Ş.' de fabrika müdür yardımcısı ve isg uzmanı olarak başladım. Fabrikada çalışırken diğer şirketlere de isg danışmanlığı yaptım. 3 buçuk sene zorlu iş hayatında çalıştıktan sonra Metalurji Teknolojisi Öğretmeni olarak Hatay iline atandım. Hatay'da öğretmenlik yaparken Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğüne iş güvenliği koordinatörü olarak görevlendirildim. Daha sonra Samsun'a tayin oldum ve Samsun'da öğretmenlik ve ilçe milli eğitimde iş güvenliği yöneticisi olarak görev yapmaktayım.

Henüz Yorum Yok

CEVAPLA