2015 Yılındaki Program Dilleri

0
817

2015 yılı programcıların yılı olacak :) programla ilgili işlerin %8 oranında artması ve bu sektörde kazancın artması ilgiyi bu sektöre çekmiştir.

Programlama dilindeki sıralamalara ise şöyledir:

1- Java 

Yazılım dilleri arasında hiçbir zaman popülerliğini kaybetmemiştir. Java aynı zamanda akıllı telefonlar ve tabletler için yerli Android uygulamalarını geliştirmek için temel dildir.

2- JavaScript 

Hemen hemen her modern web sitesinin kullandığı bir programlama dilidir. Popüler JavaScript yapılarının düzinelercesinden biriyle kullanıcı arayüzü geliştirmek için kullanılır.

3- C++

Programlamada biraz daha düşük seviye isteyenler için ve işlemci gücünün çoğunu donanıma doğrudan bağlamak isteyenler için mükemmel bir  çözümdür. Mobil cihazlarda rahatlıkla kullanılabilir.

4- Pyhton 

Bu programla neredeyse her şey yapılabiliyor. Web uygulamaları, kullanıcı arabirimleri, veri analizleri, istatistik – sorununuz neyse Python’da o iş için bir çözüm olması olasıdır. Endüstrinin temel dillerinden biri olmuştur.

5- SQL

Veri devasa boyutlarda, her yerde ve karmaşıksa, SQL size tam olarak istediğiniz bilgiyi hızlı, tekrarlanabilir ve güvenilir bir şekilde sunabilme yeteneğine sahiptir.

6- C#

Microsoft platform ve servislerini geliştirmek için birinci dil olarak kabul edilir. Azure ve .NET kullanarak modern web uygulaması geliştiriyorsanız, iş ortamınızda kuvvetli uygulamaları geliştiricek veya Windows cihazlarınızda uygulamaları geliştirmek istiyorsanız Microsoft’un sunduğu en kısa yol C# öğrenmektir.

Henüz Yorum Yok

CEVAPLA